Ogłoszenia Parafialne

   XXVII Niedziela Zwykła 

 2 października 2022 r. 

 

 

Dziś przypada 27 niedziela zwykła. „Przymnóż nam wiary” – prośba apostołów do Jezusa i Jego odpowiedź wyznaczają także kierunek naszego życia. Wiara jest darem, ale także zaangażowaniem naszej wolności a jaj autentyczne przeżywanie prowadzi do postawy służby. Prośmy podczas tej Eucharystii, aby Jezus pobudzał nas do kroczenia drogą wiary pokornej, która rodzi owoce we wszystkich obszarach naszego życia.

 

Dziś na godz. 14.00 zapraszamy do kościoła parafialnego Róże Różańcowe na wspólną modlitwę.

 

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na fundusz inwestycyjno-remontowy naszej parafii. Przeznaczamy ją na pokrycie kosztów wymiany okien na plebanii.

 

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

We wtorek (04.10) – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.

We środę (05.10) – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Na mszę Św. o godz. 17.30 zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Od godz. 17.00 odmawiana będzie koronka do Siedmiu Boleści MB.

W piątek (07.10) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu odbędzie się pierwsze spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Kandydaci korzystają z sakramentu pokuty, uczestniczą we Mszy św., nabożeństwie różańcowym, po którym odbędzie się spotkanie ogólne dla nich i dla rodziców.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszą Św.

 

Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi planowane są w przyszłym tygodniu.

 

Codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej odmawiamy Różaniec: W Kamesznicy Górnej o godz. 16.00 a w Kościele Parafialnym o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału wszystkich parafian, a szczególnie dzieci, które będą uczestniczyć w losowaniu figurek Maryi i nagród.

 

 

Wznawiamy po wakacyjnej przerwie spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy na nie osoby, które chcą pochylić się głębiej nad słowem Bożym. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (6.10) o godz. 20.00 na plebanii.

 

Również w czwartek (6.10) wydawana będzie ostatnia w tym roku partia żywności z programu POPŻ. Prosimy odbierać ją w godz. od 10.00 do 12.00 lub po południu od 15.00 do 17.00.

 

Przyjmujemy już intencje modlitwy za zmarłych w wypominkach jednorazowych i rocznych. Przy wypominkach rocznych prosimy o dopisanie godziny Mszy św., przed którą będziemy się modlić w ich intencji. Na stoliku za ławkami znajdują się kartki do wypisywania wypominków za zmarłych.

 

„Bóg zapłać” za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty z Placu Filarych i Błachów. Zebrano 460,- zł. W tym tygodniu prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców Placu Siedlaków i Bednarzy.

 

Od dziś oprócz zwykłych tygodników można kupić specjalne wydanie: „Gość Ekstra”, poświęcone św. siostrze Faustynie i miłosierdziu Bożemu. Cena 12 zł.

 

 

Za wszelkie dobro, ofiary i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać! 

 

 

Od 1 października odprawiane są Msze Święte Gregoriańskie:

Za + Elżbietą Kubicę, 01.10. – 30.10.2022 r. Odprawia ks. Marian Kuc w Korostyszewie na Ukrainie.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)