Ogłoszenia Parafialne

   XIV Niedziela Zwykła

 5 Lipca 2020 r. 

 

 

Dziś 14 niedziela zwykła. W pierwszy dzień tygodnia mamy okazję do odpoczynku od codziennych zajęć. Uczestnicząc w Eucharystii doświadczamy wyciszenia, aby uważnie wsłuchiwać się w słowo Boże i owocnie sprawować liturgię. W ten sposób czerpiemy duchową moc na cały nowy tydzień pracy czy wakacyjnego wypoczynku. Chrystus, który nas gromadzi zaprasza każdego: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

 

Dziś I niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Konkretnie przeznaczamy ją na remont dachu kaplicy w Kamesznicy Górnej. Bóg zapłać za waszą ofiarność.

 

Dziś na godz. 14.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na wspólną modlitwę Róże Różańcowe, które nie spotykają się jeszcze na modlitwie domach. Dla chętnych pojedzie autobus z ostatniego przystanku w Kamesznicy Górnej o godz. 13.40.

 

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

W poniedziałek, 06.07 – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

W środę, 08.07 – wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana.

W sobotę, 11.07 – święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy. 

 

W tym tygodniu odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. Od godz. 9.00: w czwartek od Klisiówki do kościoła, w piątek od Krzywej do kościoła parafialnego.

 

 

„Bóg zapłać” za złożenie ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. W tym tygodniu prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców placu Niemcoków i Fiedorów.

 

Składamy także podziękowania rodzinom z Górnej Kamesznicy, które w tym tygodniu skosiły trawę wokół kościoła na Grapce i przy Grocie.

 

Wszystkim odpoczywającym, spędzającym swój urlop i wakacje w naszych okolicach życzymy dobrego spędzania wolnego czasu i nabierania nowych sił, zarówno tych fizycznych, jak i duchowych.

 

Zachęcamy też do udziału w konkursie wakacyjnym, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody.

 

 

Za wszelkie dobro, ofiary i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać! 

 

 

Przypomnienie.

 

W związku z ciągle dużą ilością zakażeń koronawirusem w naszym województwie a także ostatnimi przypadkami poddania kwarantannie kilku parafii na Żywiecczyźnie, (Sopotnia Mała i Jeleśnia) zwracamy się z prośbą o nielekceważenie zagrożenia i stosowanie się do przepisów sanitarno – epidemiologicznych nadal obowiązujących w kościołach.

  1. Apelujemy o zasłanianie ust i nosa maseczkami bądź chustami. Wyjątek stanowią osoby, które mają problemy z oddychaniem, ale wtedy prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób.
  2. Przypominamy i zachęcamy do odkażania rąk płynem dezynfekcyjnym przy wejściu do kościoła.
  3. Zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej na ręce, przy zachowaniu przepisów liturgicznych i szacunku dla Eucharystii. (…) Nie można przyjmować Komunii Świętej na ręce w rękawiczkach! Jeśli Komunię Św. rozdaje kilku kapłanów, jeden z nich będzie udzielał Komunii tylko na ręce. Jeśli natomiast obecny jest tylko jeden ksiądz, wówczas najpierw Komunia Św. udzielana będzie na ręce a dopiero potem tym, którzy przyjmują Eucharystię tradycyjnie do ust.

Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom, którzy stosują sie do tych niewygodnych, ale jednak potrzebnych przepisów i ograniczeń.

 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)