Ogłoszenia Parafialne

   II Niedziela Adwentu

 5 grudnia 2021 r. 

 

 

Dziś przypada druga niedziela Adwentu. Zgromadziła nas dzisiaj w świątyni tęsknota życia wiecznego. Św. Jan Chrzciciel mówi o prostowaniu dróg dla Boga. Chcemy, by wędrówka drogą Bożych przykazań pomogła nam spełnić tęsknotę̨ życia z Bogiem. Warto w dzisiejszej modlitwie pomyśleć za czym na naprawdę tęskni moje serce.

 

W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Modlitw o dar potomstwa. Wraz z Maryją i Józefem oczekującymi w utęsknieniu narodzin Syna Bożego chcemy dzisiaj towarzyszyć niespełnionym w rodzicielstwie małżonkom, tęskniącym za posiadaniem potomstwa. Wesprzyjmy naszą modlitwą tych mężów i żony, którzy zmagają się z niepłodnością. W tej intencji będziemy się modlić na Adoracji po Mszy Św.

 

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a konkretnie na pokrycie kosztów inwestycji związanych z ogrzewaniem naszych kościołów. A do puszek przed kościołem można składać dobrowolne datki na prowadzoną przez CARITAS akcję: „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

 

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

W poniedziałek 06.12 – wspomnienie dowolne Św. Mikołaja, biskupa, patrona Katedry w Bielsku – Białej.

We wtorek 07.12 – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę 08.12 – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w kościele parafialnym o godz. 6.45, 10.00 i 17.30 a w Kamesznicy Górnej o 16.00. Dzieci zapraszamy na Msze Św. o godz. 6.45 i 16.00 bez lampionów. Natomiast będzie kazanie dla dzieci i będą rozdawane obrazki. Na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Od godz. 9.30 odmawiana będzie koronka do Siedmiu Boleści MB. Na godz. 12.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na nabożeństwo w Godzinie Łaski. Na Mszy Św. o godz. 17.30 dzieci z klas III otrzymają poświęcone medaliki

 

Od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty w kościele parafialnym rano o godz. 6.45, a w Kamesznicy Górnej po południu o godz. 16.00. 20 minut przed Roratami śpiewamy Godzinki.

 

W piątek 10 grudnia zapraszamy młodzież ze szkół średnich oraz kandydatów do bierzmowania na modlitwę uwielbienia i koncert zespołu „FAUSYSTEM”. Wydarzenie odbędzie się w kościele parafialnym w Milówce. Początek o godz. 17.00.

 

W przyszłą niedzielę (12.12) będziemy w naszej parafii przeżywać Adwentowy dzień Skupienia. Kazania na wszystkich przedpołudniowych Mszach Św. wygłosi do nas ks. Mateusz Dudkiewicz.

 

 

W zakrystii można zakupić kartki świąteczne i świece wigilijne „Caritas”. Cena małej świecy to 10 zł.  a dużej 25 zł. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne w naszej parafii. Także w zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone wigilijne opłatki. Ofiary składane przy zakupie opłatków przeznaczone są na nowe ogrzewanie kościoła parafialnego i kaplicy w Kamesznicy Górnej.

 

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 w Górnej Kamesznicy organizuje zbiórkę niepotrzebnych etui i okularów, które zostaną przekazane potrzebującym w krajach uboższych. Zbieramy także działające i zepsute telefony komórkowe, smartphony i tablety, które poddane recyklingowi zasilą fundusz budowy studni w Tanzanii. Zapraszamy do pomocy. Przedmioty można składać w szkole do 21 grudnia 2021 r.

 

„Bóg zapłać” za ofiary na sprzątanie kościoła i kwiaty z Placu Siedlaków i Bednarzy. Zebrano 400,- zł. Tym samym zakończyła się kolejka wszystkich placów. W tym tygodniu prosimy o ofiary na ten cel mieszkańców Baraniej od Fajkówki. Msza Św. za wszystkich ofiarodawców będzie odprawiona na ostatnich Roratach w Wigilię Bożego Narodzenia.

 

 

Za wszelkie dobro, ofiary i modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać! 

 

 

W najbliższym czasie odprawiane są Msze Święte Gregoriańskie:

 

Za + Antoniego Worka, 15.11. – 14.12.2021 r. Odprawia ks. Piotr w Przemyślanach na Ukrainie.

Za + Stefanię Legierską, 15.11. – 14.12.2021 r. Odprawia ks. Edward w Odessie na Ukrainie.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)